Maso Corto Base Camp

Skitour Paradise – Maso Corto Base Camp

to tygodniowy aktywny pobyt, w trakcie którego, śladami Ötziego – człowieka lodu, przemierzymy najciekawsze alpejskie tereny Południowego Tyrolu we Włoszech.

Nasza baza znajduje się w Maso Corto – otoczonym majestatycznymi 3-tysięcznymi szczytami w głównym łańcuchu alpejskim, u podnóża lodowca Hochjoch.

Miejscowość znajduje się na końcu dziewiczej doliny Val Senales, na wysokości 2000 metrów i stanowi idealną bazę wypadową z gwarancją śniegu.

Charakteryzujący się tyrolskim porządkiem i włoskim temperamentem Resort Top Residence Kurz, gwarantuje pobyt w fantastycznej atmosferze.

Nad całością będą czuwali Międzynarodowi Przewodnicy Górscy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych (m.in. podejścia zakosami, zjazdy poza trasami, poruszanie się w rakach z czekanem). Udzielą wskazówek jak prawidłowo zaplanować i przygotować się do wycieczek, poprawnie korzystać ze sprzętu, przeprowadzą również lawinowe ABC.

Aktywność przeznaczona jest dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem wysokogórskim, jak również dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w terenie wysokogórskim pod okiem doświadczonych przewodników. Zainteresowani powinni wykazywać się dobrą kondycją fizyczną oraz posiadać umiejętności narciarskie pozwalające na jazdę pozatrasową w terenie do 30 stopni nachylenia.

Skitour Paradise łączy w sobie również to, co w Italii najlepsze - przepyszną kuchnię, fantastyczne wino, aromatyczną kawę!

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w przypadku zmiany warunków atmosferycznych bądź innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.INFORMACJE

KRAJWŁOCHY
MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW     

Jeśli jesteś zainteresowany programem, skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły wyjazdu, terminy i koszt.

Jesteś zainteresowany lub masz pytania? Napisz do nas!