Szkolenia skitourowe

Kursy skitourowe dla początkujących i miłośników łatwych wycieczek


Możliwość samodzielnego planowania i prowadzenia skitouringu jest z pewnością jednym z najbardziej wymagających sportów górskich.
W przeciwieństwie do sportów ekstremalnych, takich jak np. wspinanie lodowe, niebezpieczeństwo podczas wyjść skitourowych nie jest tak oczywiste i dlatego często jest niedoceniane, ale bardzo realne. Nawet ci, którzy tylko sporadycznie oddalają się od oznakowanego terenu narciarskiego, narażają się na niebezpieczeństwo bez odpowiedniego przeszkolenia.

Dlatego, nasze kursy SKITOUR FIRST stworzone zostały z myślą o zapewnieniu solidnych podstaw, które umożliwią realną ocenę panujących warunków, ryzyka lawinowego oraz własnych możliwości w danej sytuacji i podjęcie właściwych decyzji. Podczas każdego szkolenia w terenie, doskonalimy także technikę wchodzenia, zakładania zakosów i zjazdu pozatrasowego, pokazujemy, jak wytyczyć najbardziej efektywny tor przejścia, pozostając jednocześnie w pełnej harmonii z otaczającą nas przyrodą. Przekażemy wskazówki jak zaplanować wycieczkę skitourową i jak się do niej poprawnie przygotować.

Kierujemy się zasadą "mniej znaczy więcej", a o sukcesie wycieczki decyduje również czynnik dobrej zabawy i temperament grupy.
A w tym nasi przewodnicy górscy są specjalistami ;-)

Wszystkie nasze kursy obejmują po 4 uczestników na 1 przewodnika, a dla klientów indywidualnych oferujemy specjalne terminy.


Mając na uwadze bezpieczeństwo, zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych bądź innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.

Jesteś zainteresowany lub masz pytania? Napisz do nas!